Artykuł o językach

wiej będzie go ogarnąć. dlatego warto uczyć dzieci angielskiego. I nie, nie dlatego żeby jako dorośli ludzie wyjechali do roboty na zmywak. Tylko dlatego, że każdy wykształcony człowiek powinien być w...stanie się w tym języku por

Artykuł o językach Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź

Warto uczyć dzieci angielskiego

Im szybciej zacznie się naukę języka obcego, tym łatwiej będzie go ogarnąć. dlatego warto uczyć dzieci angielskiego. I nie, nie dlatego żeby jako dorośli ludzie wyjechali do roboty na zmywak. Tylko dlatego, że każdy wykształcony człowiek powinien być w...stanie się w tym języku porozumieć o basta. Bo konferencje naukowe są po angielsku, po wiele publikacji jest po angielsku, bo warto poszerzać swoje horyzonty i budować relację z innymi ludźmi, również z obcokrajowcami. Bo nieznajomość angielskiego to bardzo duże ograniczenie - nie można prowadzić interesów za granicą, nie można dostać ciekawej pracy w dobrej firmie, ba - nie można nawet na własną rękę zwiedzać wielu krajów. Bo w innych krajach zawsze znajdzie się kogoś kto lepiej, lub gorzej mówi po angielsku. Więc uczcie swoje dzieci angielskiego - to jeden z tych bardziej praktycznych przedmiotów, serio. Więcej pożytku przyniesie niż fizyka.


Kursy językowe - mają znaczenie dla pracodawcy?

Wszyscy mamy świadomość, żeby naprawdę podnieść swoje kwalifikacje, musimy się uczyć języków obcych. I w zasadzie to nie ma znaczenia, czy jesteśmy humanistami, czy też posiadamy wykształcenie techniczne. Tak naprawdę wyjątkowo opłaca się to wszelkiego typu ekspertom - informatykom, programistom, czy lekarzom. Nie tylko dzięki znajomości dodatkowego języka łatwiej będzie nam dostać pracę w Polsce, ale także otworzy nam drzwi do kariery w innym państwie. Nawet jeżeli nie zamierzamy emigrować, to z pewnością czasowy staż wpłynie pozytywnie na zawartość naszego CV.


Historia języka angielskiego

Angielszczyzna jest językiem zachodniogermańskim, który wziął swój początek z anglo-fryzyjskich dialektów przyniesionych do Brytanii przez germańskich osadników i rzymskie wojska z terenu obecnych północnych Niemiec i Holandii. Na początku, język staroangielski był mieszaną grupą dialektów, obrazującą różnorodne źródła anglosaskiej ludności ówczesnej Anglii. Jeden z tych dialektów, późny zachodniosaski, w końcu zyskał przewagę. Pierwotny staroangielski następnie był pod wpływem obcym ze względu na dwie fale inwazji. Pierwsza to inwazja wikingów, użytkowników języków skandynawskich; zdobyli oni i skolonizowali części Brytanii w ósmym i dziewiątym wieku. Druga to inwazja Normanów w XI wieku. Mówili oni językiem starofrancuskim i rozwinęli anglo-normańską odmianę języka angielskiego. Te dwie inwazje spowodowały, że angielszczyzna stała się do pewnego stopnia językiem mieszanym (chociaż nie był to pidgin ? prawdziwie mieszany język w ścisłym lingwistycznym znaczeniu tego słowa).

Współżycie ze Skandynawami zaowocowało zauważalnym gramatycznym uproszczeniem i leksykalnym wzbogaceniem anglo-fryzyjskiego rdzenia angielszczyzny; późniejsza normańska okupacja prowadziła ku przeszczepieniu do rdzenia germańskiego bardziej wyszukanej warstwy słów z romańskiej gałęzi języków europejskich. Ten wpływ normański wprowadził angielszczyznę do sądów i urzędów. W ten sposób angielszczyzna rozwinęła się w "pożyczający" język o wielkiej elastyczności i bogatym słownictwie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_angielski#Historia


O angielskim

Czy warto znać obcy język? Zawsze warto! Obecnie bez angielskiego raczej ciężko sobie poradzić - mało, że pracodawcy często oczekują od pracownika znajomości tego języka, to jeszcze przydaje się on w funkcjonowaniu podczas jakiejkolwiek zagranicznej podróży. Komunikacja to podstawa, nawet jeśli jesteśmy turystami. Po angielsku można się dogadać prawie wszędzie, również w tym języku jest dostępna spora część publikacji z różnych branż. To nie fanaberia pracodawcy - naprawdę angielski się przydaje. Tak więc - do szkoły językowej marsz!



© 2019 http://domexokna.opole.pl/