Pasożyty w ciele człowieka

otrzymał wynik negatywny, wcale nie znaczy to że jest zupełnie wolny od robali - testy nie zawsze wszystko wykryją, a jak jest dobrze to już dalej nie sprawdzasz - prawda? Gdy przyjrzymy się bliżej metodom wykrywania pasożytów

Pasożyty w ciele człowieka Dokuczają Ci pasożyty? Chcesz się ich pozbyć, albo upewnić że to one są winne? Koniecznie odwiedź tą stronę -

Skuteczność wykrywania pasożytów

Nawet jeśli ktoś się badał pod tym kątem i otrzymał wynik negatywny, wcale nie znaczy to że jest zupełnie wolny od robali - testy nie zawsze wszystko wykryją, a jak jest dobrze to już dalej nie sprawdzasz - prawda?

Gdy przyjrzymy się bliżej metodom wykrywania pasożytów, zauważymy że żaden test nie jest w pełni skuteczny, często margines błędu jest dość spory. Więc czemu takie właśnie metody się stosuje? Nie wynaleziono lepszych? Otóż nie, nauka idzie do przodu i biorezonans stoi na wysokości zadania jeśli chodzi o szybkie i pewne wykrywanie pasożytów - szansa na prawdziwy wynik wynosi ponad 90%!

Podsumowując, jeśli jeszcze się nie przebadałeś, zrób to niezwłocznie. Nawet jeżeli już się badałeś, zrób to jeszcze raz, ale teraz nową metodą - wiesz już jaką, prawda?


Choroby pasożytnicze - czym są?

Pasożyty nie są tylko złe same w sobie, przynoszą że sobą również wszelkiej maści choróbska:

Choroby pasożytnicze (parazytozy) - choroby zwierząt wywoływane przez pasożyty.

Do najgroźniejszych pasożytów w Polsce należą: włosień kręty, Toxoplasma gondii i tasiemiec bąblowcowy. Do najczęściej spotykanych: inne tasiemce, glista, owsiki i giardia. Aby uniknąć zarażenia pasożytami, trzeba między innymi powstrzymać się od jedzenia surowego mięsa, myć owoce i warzywa przed jedzeniem i przestrzegać podstawowych zasad higieny osobistej.

Pasożyty atakują różne narządy w ciele i na ciele zwierząt w tym człowieka. Najczęściej są to:

przywra krwi (atakuje krew)
przywra płucna (atakuje płuca)
włosień kręty (atakuje mięśnie)
motylica wątrobowa (atakuje wątrobę)
ogoniastek jelitowy (atakuje jelito cienkie)
glista ludzka (atakuje jelito cienkie)
świerzbowiec (atakuje skórę)
włosogłówka (atakuje jelito grube)
tasiemiec (atakuje przewód pokarmowy)


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroby_paso%C5%BCytnicze


Pasożyt - na pewno go nie masz?

Wielu ludzi idzie przez życie nie zastanawiając się nawet nad stanem ich wnętrza - w dosłownym sensie. Może tak być, że jest ono już zainfekowane jakimś niezbyt miłym pasożytem.

Możesz myśleć że Ciebie to nie dotyczy, albo że przecież wszystko jest ok i czujesz się zdrowy. Dane jednak nie kłamią - ponad 70% społeczeństwa jest nosicielami pasożytów, skąd wiesz że nie należysz do tej części? Prawdopodobieństwo nie jest po Twojej stronie, więc jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, albo po prostu dla świętego spokoju, idź się przebadać - im szybciej wykryjesz pasożyta, tym szybciej się go pozbędziesz.

Nie ma sensu udawać że problem nas nie dotyczy, statystyki są nie ubłagane - nie daj się tym małym kreaturom, przebadaj się i pozbądź się ich czym prędzej.



© 2019 http://domexokna.opole.pl/