Sprawy prawne

awcza jest odpowiedzialnością cywilną wynikającą z powstania szkody na skutek zachowania polegającego na zaniechaniu bądź działaniu naruszającym obowiązujące przepisy. Wyróżnia się dwa rodzaje odpowiedzialności odszkodowawczej:

Sprawy prawne adwokat rybnik

O odszkodowaniu w Wikipedii

Odpowiedzialność ponoszona przez jeden podmiot za szkodę doznaną przez drugi podmiot stanowi podstawę do roszczenia o odszkodowanie. Odpowiedzialność odszkodowawcza jest odpowiedzialnością cywilną wynikającą z powstania szkody na skutek zachowania polegającego na zaniechaniu bądź działaniu naruszającym obowiązujące przepisy. Wyróżnia się dwa rodzaje odpowiedzialności odszkodowawczej:

odpowiedzialność deliktowa ? będąca następstwem zachowań sprzecznych z prawem oraz z zasadami życia społecznego (np. przestępstwo) niezależnie od ewentualnych stosunków umownych łączących strony,
odpowiedzialność kontraktowa ? wynikająca z umowy stron i nakładająca na jedną z nich obowiązek naprawienia ewentualnych szkód powstałych wskutek niewykonania lub nienależytego wykonania podjętych zobowiązań.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Odszkodowanie


Odszkodowanie a przepisy prawne

Niewątpliwie w wielu sytuacjach pomoc prawnika jest konieczna, aby uzyskać odszkodowanie. Okazuje się bowiem, że w wielu sytuacjach przepisy prawne są bardzo skomplikowane i przeciętna osoba, nie mająca żadnego wykształcenia prawniczego, może mieć problem z ich zrozumieniem. W konsekwencji niewystarczająca ilość dokumentów lub załatwienie nie tych dokumentów co trzeba prowadzą do odmowy udzielenia odszkodowania poszkodowanemu.

Uniknięcie takiej sytuacji jest możliwe nieraz tylko dzięki poradzie prawniczej. Urzędujący na przykład w kancelarii prawnik na pewno zna obowiązujące przepisy, także jeśli chodzi o prawo związane z odszkodowaniami. Warto więc wybrać się do kancelarii po poradę, jeśli mamy wątpliwości w tej kwestii.


Radca prawny - Wikipedia

Radca prawny ? prawnik świadczący pomoc prawną w szczególności polegającą na udzielaniu porad i konsultacji prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami w charakterze pełnomocnika lub obrońcy. W Polsce zawód wykonywany na podstawie ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych.

W Rosji najbardziej językowo zbliżonym określeniem jest nazwa ???????????? choć pojęcie to nie oddaje istoty uprawnień związanych z wykonywaniem tego zawodu w Polsce. Z kolei w obszarze prawa anglosaskiego pewnym analogiem jest termin solicitor, aczkolwiek jest to uważane za błędne3. Zarówno Krajowa Izba Radców Prawnych, jak i Okręgowe Izby Radców Prawnych w tłumaczeniach na język angielski używają terminu attorney at law.

Źródło:



© 2019 http://domexokna.opole.pl/