Szukając dobrego geodety

nielicznych krajów, w których słowa geodezja używa się do określenia dziedziny wiedzy i techniki związanej z pomiarami małych powierzchni (geodezja szczegółowa). W większości krajów Europy zachodniej termin geodezja zarezerwowany

Szukając dobrego geodety Profesjonalne to ważna sprawa, aby w papierach z budowy nie nie pojawiły się błędy, które bywają kosztowne. Wpis o geodezji.

Geodezja w Polsce wg. Wikipedii

Polska jest jednym z nielicznych krajów, w których słowa geodezja używa się do określenia dziedziny wiedzy i techniki związanej z pomiarami małych powierzchni (geodezja szczegółowa). W większości krajów Europy zachodniej termin geodezja zarezerwowany jest wyłącznie dla nauki zajmującej się pomiarami dużych obszarów i całej Ziemi. Zadania zarezerwowane dla geodezji szczegółowej określane są tam mianem miernictwa.

Termin miernictwo i związany z nim zawód mierniczego przysięgłego, jako osoby zaufania publicznego należy do polskiej tradycji i został zmieniony w latach po II wojnie światowej z powodów politycznych

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geodezja


Kiedy wzywać geodetę?

Geodeta potrzebny jest w sumie na każdym etapie inwestycji i budowy nowej nieruchomości. Zajmuje się też podziałek działek, zmianami w prawnymi posiadaniu nieruchomości. Geodeta robi tez inwentaryzację powykonawczą, która jest kluczowa dla zakończenia budowy.

Więc kiedy tylko będziesz chciał budować dom, zawsze będziesz potrzebował geodety już od pierwszych etapów takich jak zakup działki, lub jej podział. Kontrole w trakcie budowy oraz inwentaryzacja na jej zakończenie. Właśnie dlatego praca dla geodety znajdzie się zawsze.


Hasło w Wiki: Rapidograf

Rapidograf (od nazwy Rapidograph firmy Rotring; nazywany czasami niepoprawnie rapitograf) ? pisak kreślarski w postaci pióra, który pozwala na rysowanie tuszem linii o stałej grubości. Służy do wykreślania rysunków i ich opisywania na papierze (brystolu) lub kalce technicznej. W skład kompletu wchodzi kilka piór kreślących linie o różnej grubości. Standardowo końcówki piór oznacza się różnymi kolorami w zależności od grubości. Zazwyczaj stosowane są grubości: 0,13 (fioletowy); 0,18 (czerwony); 0,25 (biały); 0,35 (żółty); 0,50 (brązowy); 0,70 (niebieski); 1,00 (pomarańczowy) i 1,40 mm (zielony).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rapidograf



© 2019 http://domexokna.opole.pl/